|
Our Media/Results from Emory Outdoor Classic
Our Results
Team Scores
2015 Results - Emory Outdoor ClassicPublished by DyeStatCOLLEGE.com on Mar 28th 2015, 3:30pm
Website:Click here Results by: Perfect Timing Group Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/28/2015 05:07 PM
Emory Classic - 3/27/2015 to 3/28/2015
Emory University
Results
Women 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Chapman, Shanila SO Columbus St. 12.21Q 2.4 5
2 Goode, Tiarra SR Birmingham-S 12.44Q 0.8 2
3 Clayton, Angelica SO Gru Augusta 12.46Q 2.5 4
4 Sakeuh, Princess SO Taylor 12.73Q -3.0 1
5 Alexander, Asha SR Columbus St. 12.75Q 3.1 6
6 Liefeld, Kayla SR Taylor 12.76Q 2.6 3
7 Johnson, Dejah FR Gru Augusta 12.71q 0.8 2
8 Aiello, Alexandra SR Emory 12.83q -3.0 1
9 Allen, Brianna SO Tuskegee 12.88 2.5 4
10 Duncan, Dierdre SR Oglethorpe 12.90 3.1 6
11 Leventhal, Julia FR Emory 12.92 0.8 2
12 Patterson, Destiney FR Marian (Ind. 12.94 3.1 6
13 Pettigrew, Artavia FR Mercer 12.96 2.6 3
14 Anderson, Bria SR Tuskegee 13.05 2.6 3
15 Thompson, Adanna SO Gru Augusta 13.09 2.5 4 13.083
16 Wright, Tierra FR Columbus St. 13.09 2.6 3 13.090
17 Hammerle, Callie FR Mercer 13.13 -3.0 1
18 McGruder-Barbee, Milan FR Birmingham-S 13.15 2.5 4
19 Font, Natalia SO Marian (Ind. 13.35 2.4 5
20 Ezeokonkwo, Freda FR Clayton Stat 13.38 -3.0 1
21 Atwater, Aisha SR Oglethorpe 13.40 2.4 5
22 Kirsch, Kristen FR Marian (Ind. 13.48 -3.0 1
23 Robinson, Markia JR Birmingham-S 13.51 2.4 5
24 Averitt, Lauren SO Anderson (S. 13.60 0.8 2
25 Harunk, Kellie JR Emory 13.62 0.8 2
26 Chimenti, Danielle SR Mercer 13.73 2.5 4
27 Lewis, Shermeka SO Rust 13.77 2.4 5
28 Bergeron, Abby FR Mobile 13.78 3.1 6
29 Epps, alicia SR Rust 14.06 2.5 4
30 East, Amber SO Tuskegee 14.12 2.4 5
31 Allen, Taylor NA Taylor 14.24 3.1 6
32 Zankman, Melissa FR U. of the So 14.26 0.8 2
33 Lyerly, Haley SO U. of the So 14.64 2.6 3
34 Schmiechen, Alex JR Grinnell 14.85 -3.0 1
35 Vazquez, Daenera FR Emory 15.38 -3.0 1
36 Reed, Bri SR Emmanuel (Ga 15.40 0.8 2
37 Najmabadi, Jordan FR U. of the So 15.76 2.5 4
38 Schmiechen, Zoe NA Grinnell 16.78 2.6 3
-- Brinson, Jonina Unattached X12.39 2.4 5
Women 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Chapman, Shanila SO Columbus St. 12.14 2.7 10
2 Johnson, Dejah FR Gru Augusta 12.42 2.7 8
3 Alexander, Asha SR Columbus St. 12.56 2.7 6
4 Sakeuh, Princess SO Taylor 12.58 2.7 5
5 Liefeld, Kayla SR Taylor 12.78 2.7 4
-- Clayton, Angelica SO Gru Augusta DNF 2.7
Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Birks, Lateefah FR Marian (Ind. 25.73 -0.7 1 10
2 Brackley, Hannah SR Nazareth 26.42 -0.7 1 8
3 Boddie, Evelyn FR Bethel (Tenn 26.53 -0.7 1 6
4 Leventhal, Julia FR Emory 26.60 -0.7 1 5
5 Thompson, Courtney SO Taylor 26.64 -1.7 2 4
6 Allen, Brianna SO Tuskegee 26.77 -1.7 2 3
7 Patterson, Destiney FR Marian (Ind. 26.90 -0.7 1 2
8 Wright, Tierra FR Columbus St. 26.99 -1.7 2 1
9 Monfredi, Tara SO Taylor 27.05 -1.7 2
10 Jordan, Sage SO Birmingham-S 27.13 -1.7 2
11 Pettigrew, Artavia FR Mercer 27.15 -2.8 3
12 Pierson, Taylor JR Nazareth 27.26 -1.7 2
13 Goldman, Erica SO Emory 27.47 -1.7 2
14 McGruder-Barbee, Milan FR Birmingham-S 27.68 -0.7 1
15 Miller, Eloise JR Grinnell 27.74 -0.7 1
16 Anderson, Bria SR Tuskegee 27.79 -2.8 3
17 Murphy, Christina JR Clayton Stat 27.84 -2.8 3
18 Font, Natalia SO Marian (Ind. 28.21 -2.8 3
19 Ezeokonkwo, Freda FR Clayton Stat 28.22 -2.8 3
20 Granger, Alexis FR Bethel (Tenn 28.56 -0.7 1
21 Tirpak, Nicola FR Mercer 28.57 -1.9 4
22 Harunk, Kellie JR Emory 28.71 -1.9 4
23 Magno, Elizabeth SO Emory 28.73 -2.8 3
24 Williams, Sarah FR Nazareth 29.20 -2.8 3
25 Morris, Madison SO Mercer 29.22 -1.9 4
26 Moody, Cheyenne FR Mobile 29.28 -1.7 2
27 Broderick, Sabiyah SO Gru Augusta 29.61 -1.9 4
28 Jensen, Sarah JR Grinnell 29.73 -2.8 3
29 Parker, Denisha SR Rust 30.03 -2.8 5
30 Zankman, Melissa FR U. of the So 30.41 -1.9 4
31 Parker, Dia JR Oglethorpe 30.58 -1.9 4
32 Lyerly, Haley SO U. of the So 30.66 -1.9 4
33 Smith, Kelsea FR Mobile 30.98 -2.8 5
34 Herman, Amani FR Methodist 31.29 -1.9 4
35 Reed, Bri SR Emmanuel (Ga 33.11 -2.8 5
36 Najmabadi, Jordan FR U. of the So 33.29 -2.8 5
37 Silverwood, Sierra NA Grinnell 35.12 -2.8 5
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brackley, Hannah SR Nazareth 58.61 1 10
2 Goldman, Erica SO Emory 59.21 1 8
3 Cunningham, Ashley SO Clayton Stat 59.50 1 6
4 Patterson, Brooke SR Wis.-Eau Cla 59.94 2 5
5 Walker, Shanice JR Clayton Stat 1:00.85 3 4
6 Jordan, Sage SO Birmingham-S 1:00.94 1 3
7 Shute, Karmin FR Birmingham-S 1:01.16 3 2
8 Dixon, Rachel SO Columbus St. 1:01.19 2 1
9 Allen, Brianna SO Tuskegee 1:01.41 3
10 DeHaan, Kaitlin SO Taylor 1:01.61 1
11 Pettway, Aaliyah SO Gru Augusta 1:01.84 2
12 Hammerle, Callie FR Mercer 1:02.18 3
13 Love, Ashley SO Gru Augusta 1:02.61 2
14 Goble, Samantha FR Nazareth 1:03.14 2
15 Magno, Elizabeth SO Emory 1:03.18 4
16 Murphy, Christina JR Clayton Stat 1:03.36 5
17 Puymartin, L'Or SO U. of the So 1:04.34 3
18 Pollert, Allicia FR Marian (Ind. 1:04.66 4
19 Holland, Tatiana FR Mobile 1:04.80 2
20 Ambo, Jasmian FR Mobile 1:05.09 5
21 Edmunds, Alli FR Wis.-Eau Cla 1:05.49 5
22 Morris, Madison SO Mercer 1:05.83 5
23 Chimenti, Danielle SR Mercer 1:06.44 4
24 Waters, Kayla FR Columbus St. 1:06.71 2
25 Bowen, Sacha SO Tuskegee 1:07.09 5
26 Gerig, Kathryn SO Taylor 1:08.35 5
27 Holbert, Emmye FR Emmanuel (Ga 1:08.36 6
28 Baxter, Jill SR Anderson (S. 1:08.68 6
29 Schmiechen, Alex JR Grinnell 1:09.87 6
30 Schmiechen, Zoe NA Grinnell 1:11.50 6
31 Parker, Dia JR Oglethorpe 1:11.62 6
32 Huhn, Melly FR Emmanuel (Ga 1:17.53 6
Women 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Mania, Bridgette ATC 2:14.51 1 10
2 Ngarambe, Yolanda ATC 2:14.82 1 8
3 Crane, Stephanie SR Emory 2:17.31 1 6
4 Gildemeyer, Michaela SR Nazareth 2:18.60 1 5
5 Kuntz, Ann JR Marian (Ind. 2:19.14 1 4
6 Sewell, Lia JR Mercer 2:23.34 2 3
7 Young, Alexa SO Emory 2:23.46 1 2
8 Oleson, Sarina SO Taylor 2:24.17 1 1
9 Konnick, Jazmin JR Emmanuel (Ga 2:24.31 1
10 Hill, Gabby JR Emmanuel (Ga 2:25.50 2
11 Bancet, Janel ATC 2:25.54 1
12 Truitt, Brittany North Georgi 2:25.58 3
13 Smith, Hannah SR Emory 2:25.80 3
14 Wilson, Shelby NA Taylor 2:26.70 2
15 Tanner, Ellie North Georgi 2:26.97 3
16 Robinson, Bari SO Anderson (S. 2:27.13 2
17 Roberts, Tiera SO Columbus St. 2:28.47 2
18 Ryffe, Morgan SO Gru Augusta 2:29.08 3
19 Crane, Courtney JR Marian (Ind. 2:29.09 2
20 Teagle, Whitney NA Grinnell 2:29.43 2
21 Schrope, Kiersten FR Marian (Ind. 2:29.52 3
22 Rouse, Lexy FR U. of the So 2:31.04 3
23 Wimberly, Amie FR Mobile 2:31.70 3
24 Rudolph, Gabrielle FR Emory 2:32.32 4
25 Saadegh-Vaziri, Hanna FR Emory 2:35.31 3
26 Pfeifer, Michaela NA Taylor 2:35.50 3
27 Tanner, Kaylie North Georgi 2:35.82 3
28 Young, Jessica FR Columbus St. 2:36.50 2
29 Smith, Jessica Gc&Su 2:38.24 4
30 Eaves, Spookie JR Covenant 2:38.53 4
31 Maring, Mariah Gc&Su 2:40.95 4
32 Sharry, Ryan SO Mercer 2:44.16 4
33 Hallman, Neely SO Emmanuel (Ga 2:46.17 4
34 Surber, Patricia SO Mercer 2:48.02 4
35 white, rebecca FR Oglethorpe 2:49.98 4
36 Cartwright, Rayne JR Gru Augusta 2:50.28 3
37 Kemp, Wamika SO Tuskegee 2:54.13 4
38 White, Melanie JR Covenant 2:54.50 4
39 Caston, Bishan FR Mobile 2:59.25 4
40 Buice, Amy JR U. of the So 3:00.72 4
41 Watson, Ariel FR Tuskegee 3:06.92 4
-- Tucker, Anna Unattached X2:27.28 4
-- Brown, Jocelyn Unattached X2:31.32 3
Women 1500 Meter Run Un-Seeded
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ryffe, Morgan SO Gru Augusta 4:54.36 1
2 Yost, Katherine FR Gc&Su 4:54.51 1
3 Tanner, Ellie North Georgi 4:58.89 2
4 Schrope, Kiersten FR Marian (Ind. 5:00.29 1
5 Usher, Renee SR Columbus St. 5:01.19 1
6 Collymore, Abiane JR Clayton Stat 5:02.48 1
7 Lee, Amy JR U. of the So 5:03.73 1
8 Saadegh-Vaziri, Hanna FR Emory 5:04.77 3
9 Galvin, Taylor JR Clayton Stat 5:05.74 2
10 Hatteberg, Alyssa SO Taylor 5:06.16 2
11 Warner, Jamie JR Wis.-Eau Cla 5:06.42 1
12 Teagle, Whitney NA Grinnell 5:07.61 2
13 Dever, Rachel FR Marian (Ind. 5:08.17 2
14 Connell, Caitlin North Georgi 5:09.55 3
15 Ruiz, Socorro JR Emmanuel (Ga 5:10.23 2
16 Beusse, Emily North Georgi 5:11.12 2
17 Lather, Taylor FR Wis.-Eau Cla 5:11.18 3
18 Wimberly, Amie FR Mobile 5:15.65 2
19 Fischer, Erica SO Emory 5:17.93 1
20 Winslow, Rebecca Gc&Su 5:18.91 2
21 Yndestad, Karin SO Grinnell 5:19.57 3
22 Eaves, Spookie JR Covenant 5:20.29 3
23 Halfrich, Sara FR Wis.-Eau Cla 5:22.74 3
24 Moore, Emma FR Birmingham-S 5:23.79 2
25 Toole, Lindsey JR Emmanuel (Ga 5:25.01 2
26 Jordan, Abbey Gc&Su 5:25.11 3
27 Dudley, Anna SO Marian (Ind. 5:25.64 2
28 O'Malley, Bridget JR Grinnell 5:26.90 2
29 Williams, Caroline Gc&Su 5:29.76 3
30 Cepeda, Linette SO Columbus St. 5:31.52 2
31 Sharry, Ryan SO Mercer 5:34.87 3
32 McNorton, Holly JR Clayton Stat 5:35.69 3
33 Madlock, Mercedes SO Tuskegee 5:38.84 3
34 Perez, Kiana FR Columbus St. 5:39.30 3
35 Gonzales, Victoria FR Mobile 5:40.54 3
36 Surber, Patricia SO Mercer 5:43.51 3
37 Ousley, Evans FR U. of the So 5:50.74 3
38 White, Melanie JR Covenant 5:53.30 3
39 Schreiber, Heidi SO Emmanuel (Ga 5:57.76 3
40 Perry, Kate SO U. of the So 5:59.66 3
41 Kemp, Wamika SO Tuskegee 6:00.43 3
42 Caston, Bishan FR Mobile 6:06.17 3
43 flores, cinthia FR Oglethorpe 6:11.34 3
-- Brown, Jocelyn Unattached X5:14.40 1
Women 1500 Meter Run Seeded
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 VanGorder, Morgan ATC 4:39.69 1 10
2 Berends, Alexandra NA Taylor 4:43.58 1 8
3 Truitt, Brittany North Georgi 4:44.02 1 6
4 Hazel, Sydney SR Anderson (S. 4:45.98 1 5
5 Kuhnen, Maia JR Clayton Stat 4:49.63 1 4
6 Hawks, Jane SO Taylor 4:50.90 1 3
7 Ryffe, Morgan SO Gru Augusta 4:54.36 2 2
8 Yost, Katherine FR Gc&Su 4:54.51 2 1
9 Stravach, Gabrielle FR Emory 4:54.59 1
10 Robinson, Bari SO Anderson (S. 4:56.76 1
11 Tanner, Ellie North Georgi 4:58.89 3
12 Schrope, Kiersten FR Marian (Ind. 5:00.29 2
13 Usher, Renee SR Columbus St. 5:01.19 2
14 Collymore, Abiane JR Clayton Stat 5:02.48 2
15 Norris, Jenna JR Taylor 5:03.11 1
16 Lee, Amy JR U. of the So 5:03.73 2
17 Saadegh-Vaziri, Hanna FR Emory 5:04.77 4
18 Galvin, Taylor JR Clayton Stat 5:05.74 3
19 Hatteberg, Alyssa SO Taylor 5:06.16 3
20 Warner, Jamie JR Wis.-Eau Cla 5:06.42 2
21 Teagle, Whitney NA Grinnell 5:07.61 3
22 Dever, Rachel FR Marian (Ind. 5:08.17 3
23 Lovett, Kimberly FR Nazareth 5:08.19 1
24 Connell, Caitlin North Georgi 5:09.55 4
25 Ruiz, Socorro JR Emmanuel (Ga 5:10.23 3
26 Beusse, Emily North Georgi 5:11.12 3
27 Lather, Taylor FR Wis.-Eau Cla 5:11.18 4
28 Wimberly, Amie FR Mobile 5:15.65 3
29 Fischer, Erica SO Emory 5:17.93 2
30 Winslow, Rebecca Gc&Su 5:18.91 3
31 Yndestad, Karin SO Grinnell 5:19.57 4
32 Eaves, Spookie JR Covenant 5:20.29 4
33 Halfrich, Sara FR Wis.-Eau Cla 5:22.74 4
34 Moore, Emma FR Birmingham-S 5:23.79 3
35 Toole, Lindsey JR Emmanuel (Ga 5:25.01 3
36 Jordan, Abbey Gc&Su 5:25.11 4
37 Dudley, Anna SO Marian (Ind. 5:25.64 3
38 O'Malley, Bridget JR Grinnell 5:26.90 3
39 Williams, Caroline Gc&Su 5:29.76 4
40 Cepeda, Linette SO Columbus St. 5:31.52 3
41 Sharry, Ryan SO Mercer 5:34.87 4
42 McNorton, Holly JR Clayton Stat 5:35.69 4
43 Madlock, Mercedes SO Tuskegee 5:38.84 4
44 Perez, Kiana FR Columbus St. 5:39.30 4
45 Gonzales, Victoria FR Mobile 5:40.54 4
46 Surber, Patricia SO Mercer 5:43.51 4
47 Ousley, Evans FR U. of the So 5:50.74 4
48 White, Melanie JR Covenant 5:53.30 4
49 Schreiber, Heidi SO Emmanuel (Ga 5:57.76 4
50 Perry, Kate SO U. of the So 5:59.66 4
51 Kemp, Wamika SO Tuskegee 6:00.43 4
52 Caston, Bishan FR Mobile 6:06.17 4
53 flores, cinthia FR Oglethorpe 6:11.34 4
-- Brown, Jocelyn Unattached X5:14.40 2
Women 5000 Meter Run C- Section
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Galvin, Taylor JR Clayton Stat 19:21.42
2 Foster, Andrea NA Taylor 19:31.12
3 Miller, Hannah North Georgi 20:05.62
4 Ivings, Olivia FR Columbus St. 20:08.32
5 O'Neil, Kataryna FR Mercer 20:08.91
6 Fisher, Annie FR Marian (Ind. 20:09.34
7 Cargill, Ruthie SO Covenant 20:14.40
8 Wieser, Sarah FR Marian (Ind. 20:24.26
9 Wahy, Brianna SO Mercer 20:28.18
10 Moring, Brianna North Georgi 20:33.61
11 Justus, Allison SO Birmingham-S 20:33.81
12 Whitis, Stephanie ATC 20:37.66
13 Schwind, Brittney Gc&Su 20:45.29
14 Boff, Maria JR Gc&Su 20:45.30
15 Stokes, Madison Gc&Su 20:48.17
16 Smith, Jessica SR Clayton Stat 20:58.37
17 McNorton, Holly JR Clayton Stat 21:05.93
18 Schreiber, Heidi SO Emmanuel (Ga 21:12.06
19 Hernandez, Kiara JR Emmanuel (Ga 21:42.52
20 Boyd, Abagayle SO Mercer 21:52.79
21 Rainey, Kaylynn FR Emmanuel (Ga 21:54.93
22 Anderson, Esther SO Covenant 22:25.82
23 Liechty, Laura JR Taylor 23:10.14
-- Fitch, Margaret FR Covenant DNF
Women 5000 Meter Run B-Section
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pixler, Grace FR Emory 18:48.27
2 Pittman, Elise SO Birmingham-S 19:05.97
3 Varnson, Ashlee North Georgi 19:07.41
4 Markel, Halle FR Emory 19:26.04
5 Millikin, Shannon SO Mercer 19:27.82
6 Swierzs, Mia SO Anderson (S. 19:34.05
7 Pasko, Rachel JR Gc&Su 19:43.57
8 Kagei, Michelle SO Emory 19:45.75
9 Toole, Lindsey JR Emmanuel (Ga 19:49.74
10 Halperin, Allison FR Anderson (S. 19:51.36
11 Abbott, Kelsey SO Emory 19:52.45
12 Verfuth, Dyes FR Emory 19:53.82
13 Tilton, Jenna North Georgi 20:02.92
14 Palmer, Shannon SR Emory 20:10.16
15 Shaw, Mollie North Georgi 20:20.34
16 Worthy, Amber SO Anderson (S. 20:28.88
17 Correa, Bruna SO Emory 20:40.32
Women 5000 Meter Run Seeded
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Gogniat, Marissa SR Emory 17:59.91 1 10
2 Schmeltz, Elaine JR Taylor 18:09.19 1 8
3 Viox, Elise SR Emory 18:14.70 1 6
4 Green, Rayna JR Columbus St. 18:28.62 1 5
5 Humphrey, Jordan JR Gru Augusta 18:28.77 1 4
6 Waples, Megan FR Emory 18:37.55 1 3
7 Rodriguez, Olivia SO Gru Augusta 18:38.65 1 2
8 Cemaj, Sophie SO Emory 18:39.01 1 1
9 Pixler, Grace FR Emory 18:48.27 2
10 Nelson, Shelby SR Columbus St. 18:51.47 1
11 Young, Shannon NA Grinnell 19:03.58 1
12 Howard, Kaitlynn JR Columbus St. 19:05.41 1
13 Pittman, Elise SO Birmingham-S 19:05.97 2
14 Varnson, Ashlee North Georgi 19:07.41 2
15 Galvin, Taylor JR Clayton Stat 19:21.42 3
16 Thompson, Emily SO Nazareth 19:24.25 1
17 Markel, Halle FR Emory 19:26.04 2
18 Millikin, Shannon SO Mercer 19:27.82 2
19 Foster, Andrea NA Taylor 19:31.12 3
20 Swierzs, Mia SO Anderson (S. 19:34.05 2
21 Pasko, Rachel JR Gc&Su 19:43.57 2
22 Sale, Alyssa North Georgi 19:44.17 1
23 Kagei, Michelle SO Emory 19:45.75 2
24 Toole, Lindsey JR Emmanuel (Ga 19:49.74 2
25 Halperin, Allison FR Anderson (S. 19:51.36 2
26 Abbott, Kelsey SO Emory 19:52.45 2
27 Verfuth, Dyes FR Emory 19:53.82 2
28 Tilton, Jenna North Georgi 20:02.92 2
29 Miller, Hannah North Georgi 20:05.62 3
30 Ivings, Olivia FR Columbus St. 20:08.32 3
31 O'Neil, Kataryna FR Mercer 20:08.91 3
32 Fisher, Annie FR Marian (Ind. 20:09.34 3
33 Palmer, Shannon SR Emory 20:10.16 2
34 Cargill, Ruthie SO Covenant 20:14.40 3
35 Shaw, Mollie North Georgi 20:20.34 2
36 Wieser, Sarah FR Marian (Ind. 20:24.26 3
37 Wahy, Brianna SO Mercer 20:28.18 3
38 Worthy, Amber SO Anderson (S. 20:28.88 2
39 Moring, Brianna North Georgi 20:33.61 3
40 Justus, Allison SO Birmingham-S 20:33.81 3
41 Whitis, Stephanie ATC 20:37.66 3
42 Correa, Bruna SO Emory 20:40.32 2
43 Schwind, Brittney Gc&Su 20:45.29 3
44 Boff, Maria JR Gc&Su 20:45.30 3
45 Stokes, Madison Gc&Su 20:48.17 3
46 Smith, Jessica SR Clayton Stat 20:58.37 3
47 McNorton, Holly JR Clayton Stat 21:05.93 3
48 Schreiber, Heidi SO Emmanuel (Ga 21:12.06 3
49 Hernandez, Kiara JR Emmanuel (Ga 21:42.52 3
50 Boyd, Abagayle SO Mercer 21:52.79 3
51 Rainey, Kaylynn FR Emmanuel (Ga 21:54.93 3
52 Anderson, Esther SO Covenant 22:25.82 3
53 Liechty, Laura JR Taylor 23:10.14 3
-- Fitch, Margaret FR Covenant DNF 3
Women 10000 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Steinbeck, Allison JR Taylor 38:10.28 10
2 Schroder, Hannah SO Taylor 38:34.08 8
3 Richards, Anissa SO Taylor 39:15.81 6
4 Rivell, Aileen JR Emory 39:23.82 5
5 Eisenhandler, Mia SO Emory 39:27.58 4
6 Czerniak, Courtney FR Mercer 40:29.09 3
7 Rogers, Victoria SO Mercer 40:55.04 2
8 Fisher, Annie FR Marian (Ind. 41:44.95 1
9 Wieser, Sarah FR Marian (Ind. 42:03.51
10 Houston, Bekah SO Gc&Su 44:05.51
11 Lee, Christina SO Taylor 44:11.86
Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Goode, Tiarra SR Birmingham-S 14.76Q 2.6 2
2 Galli, Katy SR Oglethorpe 15.19Q 2.1 3
3 Drewiske, Kim SR Wis.-Eau Cla 15.34Q 4.0 1
4 Malone, Sherin SO Anderson (S. 15.41q 2.1 3
5 Hammett, Heather FR Gru Augusta 15.88q 2.6 2
6 Cheeseboro, Caitlin SO Emory 15.92q 4.0 1
7 Houston, Lexus SO Columbus St. 16.01q 2.6 2
8 Parra, Hannah SR Emory 16.51q 2.1 3
9 Nichols, Lindsay JR Marian (Ind. 16.61 2.1 3
10 Walker, Shanice JR Clayton Stat 16.67 2.6 2
11 Bresette-Buccino, Nora SO Grinnell 16.87 4.0 1
12 Broderick, Sabiyah SO Gru Augusta 17.26 2.1 3
13 Johnson, Ashley SR Gru Augusta 17.29 4.0 1
14 Rollins, Nandi FR Tuskegee 17.70 4.0 1
15 Caldwell, Ali FR Anderson (S. 18.30 2.6 2
16 Tirpak, Nicola FR Mercer 18.67 2.6 2
17 Silverwood, Sierra NA Grinnell 20.60 4.0 1
Women 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Goode, Tiarra SR Birmingham-S 14.95 1.8 10
2 Malone, Sherin SO Anderson (S. 15.25 1.8 8
3 Galli, Katy SR Oglethorpe 15.27 1.8 6
4 Drewiske, Kim SR Wis.-Eau Cla 15.29 1.8 5
5 Cheeseboro, Caitlin SO Emory 15.86 1.8 4
6 Houston, Lexus SO Columbus St. 16.80 1.8 3
7 Hammett, Heather FR Gru Augusta 25.48 1.8 2
Women 400 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hammett, Heather FR Gru Augusta 1:05.15 1 10
2 Parra, Hannah SR Emory 1:06.38 1 8
3 Walker, Shanice JR Clayton Stat 1:06.86 1 6
4 Willis, Monti SO Kennesaw Sta 1:07.67 2 5
5 Nichols, Lindsay JR Marian (Ind. 1:07.78 1 4
6 Malone, Sherin SO Anderson (S. 1:09.90 2 3
7 Pollert, Allicia FR Marian (Ind. 1:10.79 3 2
8 Caldwell, Ali FR Anderson (S. 1:13.02 3 1
9 Puymartin, L'Or SO U. of the So 1:13.46 2
10 Kirsch, Kristen FR Marian (Ind. 1:14.13 3
11 Bresette-Buccino, Nora SO Grinnell 1:14.41 2
12 Hallman, Neely SO Emmanuel (Ga 1:15.79 3
13 Johnson, Logan FR Mobile 1:16.77 2
Women 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Berends, Alexandra NA Taylor 10:58.37 10
2 Schmeltz, Elaine JR Taylor 11:19.04 8
3 Smith, Hannah SR Emory 11:46.54 6
4 Seeland, Taryn SO Taylor 11:49.27 5
5 Hotaling, Abigail FR Emory 12:11.29 4
6 Andrew, Cheyenne FR Mercer 12:15.06 3
7 Gardner, Olivia SO Anderson (S. 12:15.56 2
8 Dixon, Alex FR Anderson (S. 12:25.53 1
9 Parsons, Kayla JR Columbus St. 12:45.27
10 Alligood, Katie-Rose SO Mercer 12:59.08
-- Cartwright, Rayne JR Gru Augusta DNF
Women 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Columbus St. 'A' 48.45 1 10
1) Chapman, Shanila SO 2) Dixon, Rachel SO
3) Wright, Tierra FR 4) Alexander, Asha SR
2 Taylor 'A' 48.47 1 8
1) Monfredi, Tara SO 2) Sakeuh, Princess SO
3) Thompson, Courtney SO 4) Liefeld, Kayla SR
3 Gru Augusta 'A' 49.01 1 6
1) Thompson, Adanna SO 2) Johnson, Dejah FR
3) Pettway, Aaliyah SO 4) Clayton, Angelica SO
4 Marian (Ind.) 'A' 49.20 1 5
1) Kirsch, Kristen FR 2) Birks, Lateefah FR
3) Font, Natalia SO 4) Patterson, Destiney FR
5 Mercer 'A' 50.56 2 4
1) Tirpak, Nicola FR 2) Pettigrew, Artavia FR
3) Hammerle, Callie FR 4) Chimenti, Danielle SR
6 Emory 'A' 50.62 2 3
1) Aiello, Alexandra SR 2) Leventhal, Julia FR
3) Cheeseboro, Caitlin SO 4) Goldman, Erica SO
7 Oglethorpe 'A' 51.09 2 2
1) Atwater, Aisha SR 2) Duncan, Dierdre SR
3) Galli, Katy SR 4) Hughes, Ciaira SO
8 Nazareth 'A' 51.12 2 1
1) Chisi, Sibongile SR 2) Pierson, Taylor JR
3) Entress, Amanda JR 4) Williams, Sarah FR
9 Tuskegee 'A' 51.30 1
1) Anderson, Bria SR 2) Bailey, Jovian SR
3) Truitt, Ariel JR 4) Allen, Brianna SO
10 Birmingham-Southern 'A' 51.55 1
1) Goode, Tiarra SR 2) McGruder-Barbee, Milan FR
3) Robinson, Markia JR 4) Shute, Karmin FR
11 U. of the South 'A' 56.23 2
1) Puymartin, L'Or SO 2) Lyerly, Haley SO
3) Najmabadi, Jordan FR 4) Zankman, Melissa FR
Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Marian (Ind.) 'A' 3:59.75 1 10
1) Nichols, Lindsay JR 2) Kuntz, Ann JR
3) Birks, Lateefah FR 4) Crane, Courtney JR
2 Columbus St. 'A' 4:00.35 1 8
1) Chapman, Shanila SO 2) Dixon, Rachel SO
3) Roberts, Tiera SO 4) Alexander, Asha SR
3 Taylor 'A' 4:02.92 1 6
1) Phillips, Abigal SO 2) Oleson, Sarina SO
3) Thompson, Courtney SO 4) DeHaan, Kaitlin SO
4 Nazareth 'A' 4:08.72 1 5
1) Goble, Samantha FR 2) Gildemeyer, Michaela SR
3) Williams, Sarah FR 4) Brackley, Hannah SR
5 Gru Augusta 'A' 4:09.70 1 4
1) Hammett, Heather FR 2) Johnson, Dejah FR
3) Thompson, Adanna SO 4) Love, Ashley SO
6 Clayton State 'A' 4:14.51 1 3
1) Cunningham, Ashley SO 2) Kuhnen, Maia JR
3) Collymore, Abiane JR 4) Walker, Shanice JR
7 Mercer 'A' 4:14.53 1 2
1) Pettigrew, Artavia FR 2) Hammerle, Callie FR
3) Sewell, Lia JR 4) Chimenti, Danielle SR
8 Columbus St. 'B' 4:19.89 2 1
1) Usher, Renee SR 2) Young, Jessica FR
3) Waters, Kayla FR 4) Wright, Tierra FR
9 Mobile 'A' 4:23.89 2
1) Holland, Tatiana FR 2) Wimberly, Amie FR
3) Ambo, Jasmian FR 4) Caston, Bishan FR
10 Emmanuel (Ga.) 'A' 4:24.74 1
1) Hill, Gabby JR 2) Cortese, Samantha JR
3) Konnick, Jazmin JR 4) Holbert, Emmye FR
11 Taylor 'B' 4:43.11 2
1) 2) Gerig, Kathryn SO
3) 4) Hatteberg, Alyssa SO
12 Emmanuel (Ga.) 'B' 5:06.33 2
1) Hallman, Neely SO 2) Hernandez, Kiara JR
3) Smith, Emily JR 4) Toole, Lindsey JR
Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Nazareth 'A' 9:25.62 10
1) Lovett, Kimberly FR 2) Goble, Samantha FR
3) Brackley, Hannah SR 4) Gildemeyer, Michaela SR
2 Marian (Ind.) 'A' 9:30.96 8
1) Crane, Courtney JR 2) Kuntz, Ann JR
3) Schrope, Kiersten FR 4) Dudley, Anna SO
3 Taylor 'A' 9:34.79 6
1) Hawks, Jane SO 2) Norris, Jenna JR
3) 4) Oleson, Sarina SO
4 Emory 'A' 9:39.60 5
1) Stravach, Gabrielle FR 2) Fischer, Erica SO
3) Williamson, Julie JR 4) Crane, Stephanie SR
5 Taylor 'B' 10:45.35 4
1) Hatteberg, Alyssa SO 2)
Women High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Wilson, Katie SR Emory 1.59m 5-02.50 10
2 Soeder, Emily FR Nazareth J1.59m 5-02.50 8
3 Nichols, Lindsay JR Marian (Ind. J1.59m 5-02.50 6
4 Hughes, Ciaira SO Oglethorpe 1.54m 5-00.50 5
5 Amberson, Alyssa SO Birmingham-S J1.54m 5-00.50 4
6 Cunningham, Ashley SO Clayton Stat 1.49m 4-10.50 2.50
6 Usher, Renee SR Columbus St. 1.49m 4-10.50 2.50
8 Gaesser, Tori NA Taylor 1.44m 4-08.75 1
9 Rollins, Nandi FR Tuskegee J1.44m 4-08.75
9 Barrett-Jones, Kenisha JR Clayton Stat J1.44m 4-08.75
-- Silverwood, Sierra NA Grinnell NH
-- Love, Ashley SO Gru Augusta NH
-- Stenberg, Elizabeth Unattached XNH
-- Broderick, Sabiyah SO Gru Augusta NH
Women Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Dockendorf, Mikayla SO Wis.-Eau Cla 3.22m 10-06.75 10
2 Metzger, Kara JR Wis.-Eau Cla J3.22m 10-06.75 8
3 Kim, Elaina SR Emory 3.15m 10-04.00 6
4 Liss, Dara FR Emory 3.07m 10-00.75 5
5 DeWine, Harper SO Birmingham-S J3.07m 10-00.75 4
6 Chisi, Sibongile SR Nazareth 2.92m 9-07.00 3
7 McConnell, Samantha SO Grinnell 2.77m 9-01.00 2
8 Silva, Samantha SR Marian (Ind. J2.77m 9-01.00 1
9 Oliver, Emily FR Emmanuel (Ga 2.46m 8-00.75
-- taylor, gaffney FR Oglethorpe NH
-- Brock, Savanna FR Marian (Ind. NH
-- Goldman, Elsa JR Grinnell NH
-- Peckham, Carolyn SO Grinnell NH
Women Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Chapman, Shanila SO Columbus St. 5.55m 0.9 18-02.50 10
2 Pierson, Taylor JR Nazareth 5.30m 0.6 17-04.75 8
3 Roberts, Jasmine FR Clayton Stat 5.19m 0.1 17-00.50 6
4 Waters, Kayla FR Columbus St. 5.15m 0.9 16-10.75 5
5 Johnson, Dejah FR Gru Augusta 5.02m 1.8 16-05.75 4
6 Aiello, Alexandra SR Emory 4.97m 0.8 16-03.75 3
7 Miller, Eloise JR Grinnell 4.85m 0.3 15-11.00 2
8 Johnson, Logan FR Mobile 4.84m -1.5 15-10.50 1
9 Thompson, Adanna SO Gru Augusta 4.83m -3.1 15-10.25
10 Phillips, Abigal SO Taylor 4.81m -1.0 15-09.50
11 Entress, Amanda JR Nazareth 4.77m 1.7 15-07.75
12 Font, Natalia SO Marian (Ind. 4.75m -2.4 15-07.00
13 Bergeron, Abby FR Mobile 4.64m -1.1 15-02.75
14 Moody, Cheyenne FR Mobile 4.61m -1.3 15-01.50
14 Broderick, Sabiyah SO Gru Augusta 4.61m -2.5 15-01.50
16 Amberson, Alyssa SO Birmingham-S 4.26m 0.9 13-11.75
17 Fullwood, Brianna FR Tuskegee 4.25m 1.0 13-11.50
18 Vazquez, Daenera FR Emory 4.20m 0.7 13-09.50
19 Rollins, Nandi FR Tuskegee 4.13m 0.7 13-06.75
-- Stenberg, Elizabeth Unattached XFOUL NWI
-- Kirsch, Kristen FR Marian (Ind. FOUL
-- Crane, Whitley SR Marian (Ind. FOUL
-- Brinson, Jonina Unattached X5.21m 0.4 17-01.25
Women Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Roberts, Jasmine FR Clayton Stat 11.37m 1.0 37-03.75 10
2 Galli, Katy SR Oglethorpe 11.25m -0.8 36-11.00 7
2 Johnson, Logan FR Mobile 11.25m +0.0 36-11.00 7
4 Aiello, Alexandra SR Emory 10.51m -1.0 34-05.75 5
5 Miller, Eloise JR Grinnell 10.33m -2.5 33-10.75 4
6 Crane, Whitley SR Marian (Ind. 10.26m NWI 33-08.00 3
7 Entress, Amanda JR Nazareth 10.23m 0.8 33-06.75 2
8 Thompson, Adanna SO Gru Augusta 10.11m -1.1 33-02.00 1
9 Moody, Cheyenne FR Mobile 10.08m -1.0 33-01.00
10 Waters, Kayla FR Columbus St. 9.53m -1.1 31-03.25
11 Day, Karagan FR U. of the So 9.37m -0.6 30-09.00
12 Bergeron, Abby FR Mobile 9.14m 0.5 30-00.00
-- Vazquez, Daenera FR Emory FOUL
-- Fullwood, Brianna FR Tuskegee FOUL
-- Amberson, Alyssa SO Birmingham-S FOUL
-- Brinson, Jonina Unattached X11.10m -2.0 36-05.00
Women Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Johnson, Ashley SO Columbus St. 12.46m 40-10.50 10
2 Duncan, Dierdre SR Oglethorpe 12.19m 40-00.00 8
3 Cortese, Samantha JR Emmanuel (Ga 12.17m 39-11.25 6
4 Canty, JaVoni SO Gru Augusta 11.28m 37-00.25 5
5 Morris, D'Yandra JR Anderson (S. 11.25m 36-11.00 4
6 Haynes, Chelsy FR Clayton Stat 11.20m 36-09.00 3
7 Hubbard, Latrese FR Clayton Stat 11.01m 36-01.50 2
8 Dreffs, Kora SO Emory 10.85m 35-07.25 1
9 Robinson, Earen FR Birmingham-S 10.50m 34-05.50
10 Mayes, Michelle FR Mobile 10.43m 34-02.75
11 Neckopulos, Alex SO Grinnell 10.25m 33-07.50
12 Gibbs, Mariah SO Oglethorpe 10.18m 33-04.75
13 Soto, Tiffany FR Mobile 10.09m 33-01.25
14 Upshaw, Ed'Shayla JR Clayton Stat 10.02m 32-10.50
15 Edington, Jordan SO Taylor 9.64m 31-07.50
16 Linck, Valerie FR Emory 9.38m 30-09.25
17 Gray, Domonique FR Mobile 9.03m 29-07.50
18 Somarriba, Lucyhelena SO Gru Augusta 8.56m 28-01.00
19 Thomas, Eartha FR Tuskegee 8.38m 27-06.00
20 Beyer, Britta SO Marian (Ind. 8.37m 27-05.50
21 Hill, India SO Tuskegee 8.30m 27-02.75
22 Sahm, Molly FR Marian (Ind. 8.08m 26-06.25
23 Rollins, Nandi FR Tuskegee 6.96m 22-10.00
24 Jacobs, Hannah SO Oglethorpe 5.81m 19-00.75
-- Maloney, Jill Unattached X10.00m 32-09.75
Women Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Whittaker, Alysiah SO Georgia Stat 44.03m 144-05 10
2 Bradshaw, Alisha SR Western Caro 43.98m 144-03 8
3 Bryant, Sharonda JR Georgia Stat 43.27m 141-11 6
4 Cook, Hailey SO Western Caro 42.34m 138-11 5
5 Jackson, Alexandria SO Georgia Stat 42.21m 138-06 4
6 Alston, Angel FR Kennesaw Sta 40.89m 134-02 3
7 Ourada, Sierra FR Bethel (Tenn 38.09m 125-00 2
8 Cortese, Samantha JR Emmanuel (Ga 37.00m 121-05 1
9 Smith, Joyce SR Kennesaw Sta 35.47m 116-04
10 Neckopulos, Alex SO Grinnell 34.88m 114-05
11 Canty, JaVoni SO Gru Augusta 34.81m 114-02
12 Brown, Jasmin JR Western Caro 34.73m 113-11
13 Nelson, Amy SR U. of the So 34.17m 112-01
14 Hubbard, Latrese FR Clayton Stat 33.63m 110-04
15 Young, Jocelyn JR Marian (Ind. 33.62m 110-04
16 Johnson, Ashley SO Columbus St. 33.54m 110-00
17 Mayes, Michelle FR Mobile 31.70m 104-00
18 Haynes, Chelsy FR Clayton Stat 30.87m 101-03
19 Hill, India SO Tuskegee 30.60m 100-05
20 Pileckaite, Greta FR Kennesaw Sta 29.23m 95-11
21 Gray, Domonique FR Mobile 28.96m 95-00
22 Sinisterra, Kimberly JR Clayton Stat 27.67m 90-09
23 Strausser, Sarah FR Emory 27.29m 89-06
24 Morris, D'Yandra JR Anderson (S. 27.02m 88-08
25 Keese, Savanna SR Anderson (S. 26.02m 85-04
26 Fowler, Zoe FR Emory 25.80m 84-08
27 Whigham, Sapphire FR Tuskegee 25.33m 83-01
28 Somarriba, Lucyhelena SO Gru Augusta 24.15m 79-03
29 Sahm, Molly FR Marian (Ind. 23.68m 77-08
30 Hoeninghausen, Maddie SR Emory 23.00m 75-05
31 Watkins, Brooklyn JR Anderson (S. 22.09m 72-06
32 Beyer, Britta SO Marian (Ind. 22.02m 72-03
33 Soto, Tiffany FR Mobile 18.91m 62-00
34 Thomas, Eartha FR Tuskegee 17.93m 58-10
-- Jacobs, Hannah SO Oglethorpe FOUL
-- Smith, Emily Unattached X50.52m 165-09
-- Johnston, Maggie Unattached X36.78m 120-08
Women Hammer Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Woods, Nyla St. John's 54.67m 179-04 10
2 Wells, LaPorscha SO Georgia Stat 53.26m 174-09 8
3 Pinkard, Shermaine JR Kennesaw Sta 53.05m 174-00 6
4 Amazan, Natasha St. John's 51.21m 168-00 5
5 Bradshaw, Alisha SR Western Caro 50.51m 165-08 4
6 Esmay, Jackie FR Tulane 49.24m 161-06 3
7 Dagrin, Ann St. John's 48.32m 158-06 2
8 Dorecmont, Tracy SO Georgia Stat 46.34m 152-00 1
9 Gray, Kelsey SO Georgia Stat 44.86m 147-02
10 Kauffman, Nicole FR Tulane 42.55m 139-07
11 Keese, Savanna SR Anderson (S. 41.18m 135-01
12 Young, Jocelyn JR Marian (Ind. 40.53m 133-00
13 Nelson, Amy SR U. of the So 40.15m 131-09
14 Robinson, Earen FR Birmingham-S 39.76m 130-05
15 Smith, Joyce SR Kennesaw Sta 39.65m 130-01
16 Brown, Jasmin JR Western Caro 39.56m 129-09
17 Cook, Hailey SO Western Caro 39.20m 128-07
18 Canty, JaVoni SO Gru Augusta 38.42m 126-00
19 Morris, D'Yandra JR Anderson (S. 36.23m 118-10
20 Neckopulos, Alex SO Grinnell 35.10m 115-02
21 Fowler, Zoe FR Emory 34.11m 111-11
22 Gibbs, Mariah SO Oglethorpe 33.64m 110-04
23 Wagener, Bonny JR Oglethorpe 29.86m 97-11
24 Strausser, Sarah FR Emory 28.98m 95-01
25 Edington, Jordan SO Taylor 28.37m 93-01
26 Beyer, Britta SO Marian (Ind. 27.45m 90-01
27 Sahm, Molly FR Marian (Ind. 26.60m 87-03
-- Builta, Emory SO Birmingham-S FOUL
-- Alston, Angel FR Kennesaw Sta FOUL
-- Dreffs, Kora SO Emory FOUL
Women Javelin Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Watkins, Brooklyn JR Anderson (S. 38.47m 126-02 10
2 White, Haley SO Taylor 37.33m 122-06 8
3 Broderick, Sabiyah SO Gru Augusta 32.81m 107-08 6
4 Mayes, Michelle FR Mobile 30.89m 101-04 5
5 McClimon, Sara JR Kennesaw Sta 30.79m 101-00 4
6 Robinson, Shakedra SO Kennesaw Sta 28.38m 93-01 3
7 Dreffs, Kora SO Emory 28.37m 93-01 2
8 Rollins, Nandi FR Tuskegee 26.81m 87-11 1
9 Wagener, Bonny JR Oglethorpe 26.72m 87-08
10 black, victoria FR Oglethorpe 23.47m 77-00
11 Hill, India SO Tuskegee 22.94m 75-03
12 Willis, Monti SO Kennesaw Sta 22.87m 75-00
13 Linck, Valerie FR Emory 21.85m 71-08
14 Somarriba, Lucyhelena SO Gru Augusta 21.19m 69-06
15 Neckopulos, Alex SO Grinnell 20.86m 68-05
16 Thomas, Eartha FR Tuskegee 17.56m 57-07
-- Maloney, Jill Unattached X32.02m 105-01
-- Stenberg, Elizabeth Unattached X26.07m 85-06
Men 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Romer, Leslie SO Taylor 10.62Q 3.3 3
2 Akinyosoye, Sogo SO Marian (Ind. 10.83Q 2.3 6
3 Lowe, Hoderick SO Tuskegee 11.00Q 1.1 4
4 Matthews, Xavier SO Columbus St. 11.01Q 0.9 5 11.001
5 Axle, James FR Mobile 11.16Q 0.7 1
6 Smith, Donte SR Methodist 11.35Q 0.8 2
7 Burton, Christopher FR Anderson (S. 11.01q 1.1 4 11.001
8 Benjamin, Zachary SO Columbus St. 11.03q 3.3 3
9 Collier, Christian SR Gru Augusta 11.12 3.3 3
10 Tolbert, Jalen SO Columbus St. 11.21 3.3 3
11 Greenfield, Phillip FR Emory 11.25 0.9 5
12 Hicks, Macio JR Bethel (Tenn 11.30 2.3 6 11.292
13 Gaines, Devozea FR Tuskegee 11.30 2.3 6 11.300
14 Marshall, Michael FR Mobile 11.34 2.3 6
15 Eckles, Allen SO Gru Augusta 11.37 1.1 4
16 Bryant, James FR Marian (Ind. 11.39 0.8 2
17 Yearby, Xavien JR Emmanuel (Ga 11.40 0.9 5
18 Robinson, T.J. FR Anderson (S. 11.42 1.1 4
19 Owens, Sean FR Marian (Ind. 11.43 0.7 1
20 Meagher, DJ JR Wis.-Eau Cla 11.49 2.3 6
21 Brown, Cortez JR U. of the So 11.51 0.9 5
22 Hudson, Domonic FR Rust 11.55 2.3 6
23 Lowe, Odarius JR Rust 11.58 3.3 3 11.575
24 Omoregbe, Andrew FR Clayton Stat 11.58 0.7 1 11.578
25 Brown, Anfernee SR Rust 11.60 3.3 3
26 Siuta, Will FR Emory 11.61 0.7 1
27 Anderson, Ky-Edward FR U. of the So 11.65 0.7 1
28 Davison, Jourdon FR Birmingham-S 11.68 0.9 5
29 Ezeokonkwo, Melvin FR Clayton Stat 11.70 0.8 2
30 Ayers, Curtis SR Emmanuel (Ga 11.73 0.9 5
31 Philpot, Robert SO Tuskegee 11.79 2.3 6
32 Acheampong, Albert SO Gru Augusta 11.82 0.8 2
33 Estey, Trayvon SO Taylor 11.92 0.8 2
34 Peete, Tecumseh ATC 12.01 1.1 4
35 Christie, Kentwood SO Taylor 12.21 1.1 4
36 Holsten, Ricco SR Emmanuel (Ga 12.47 1.1 4
-- Jones, Quentin SR U. of the So FS 3.3 3
-- Morgan, Demetrius Unattached X11.23 0.7 1
Men 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Romer, Leslie SO Taylor 10.61 4.5 10
2 Akinyosoye, Sogo SO Marian (Ind. 10.79 4.5 8
3 Burton, Christopher FR Anderson (S. 10.84 4.5 6
4 Lowe, Hoderick SO Tuskegee 10.87 4.5 5
5 Matthews, Xavier SO Columbus St. 10.88 4.5 4
6 Axle, James FR Mobile 11.06 4.5 3
7 Smith, Donte SR Methodist 11.23 4.5 2
Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Romer, Leslie SO Taylor 21.89 -0.3 1 10
2 Lowe, Hoderick SO Tuskegee 22.36 -0.3 1 8
3 Axle, James FR Mobile 22.61 -0.3 1 6
4 Clark, Jaron FR Marian (Ind. 22.69 -1.5 3 5
5 Watson, Adarion SO Clayton Stat 22.71 -1.8 2 4
6 Gardner, Marcellion FR Marian (Ind. 22.74 -0.3 1 3
7 Burton, Christopher FR Anderson (S. 22.84 -1.8 2 2
8 Waldron, Jaleel JR Clayton Stat 22.87 -0.3 1 1
9 Marshall, Michael FR Mobile 22.88 -0.3 1
10 Yearby, Xavien JR Emmanuel (Ga 22.98 -1.5 3
11 Pietsch, Daniel FR Emory 23.01 -1.8 2
12 Collier, Christian SR Gru Augusta 23.06 -1.5 3
13 Lewis, Alton JR Emmanuel (Ga 23.07 -1.5 3
14 Greenfield, Phillip FR Emory 23.16 -1.5 3
15 Willis, Malik SO Oglethorpe 23.17 -1.1 4
16 LaBarbera, Nick FR Nazareth 23.46 -1.8 2
17 Ayers, Curtis SR Emmanuel (Ga 23.46 -1.5 3
18 Willis, Jamal SO Oglethorpe 23.53 -1.1 4
19 Mortimer-Green, Geovonne JR Clayton Stat 23.60 -1.5 3
20 Davison, Jourdon FR Birmingham-S 23.61 -1.8 2
21 Meagher, DJ JR Wis.-Eau Cla 23.64 -1.1 4
22 Fennell, Xavier FR Gru Augusta 23.64 -2.8 5
23 Hawkins, Travis JR Tuskegee 23.68 -1.1 4
24 Siuta, Will FR Emory 23.80 -1.1 4
25 coleman, brian FR Rust 23.80 -0.3 6
26 Robinson, T.J. FR Anderson (S. 23.87 -1.8 2
26 Smith, Mekal JR Tuskegee 23.87 -1.1 4
28 Lamb, Zach FR Emory 23.92 -1.1 4
29 Siegwald, Joseph FR Anderson (S. 24.03 -1.5 3
30 Jones, Quentin SR U. of the So 24.26 -2.8 5
31 Veras, Nic SO Wis.-Eau Cla 24.28 -1.1 4
32 Estey, Trayvon SO Taylor 24.41 -2.8 5
33 Veator, Kyle SO Emory 24.44 -2.8 5
34 Acheampong, Albert SO Gru Augusta 24.45 -2.8 5
35 Croft, Eric SO Taylor 24.47 -2.8 5
36 Peete, Tecumseh ATC 24.79 -2.8 5
37 bush, justin FR Oglethorpe 24.91 -0.3 6
38 Jenkins, Reginald SR Rust 25.20 -2.8 5
39 Clay, Allan SO Rust 25.55 -0.3 6
40 Thomas, William SO U. of the So 25.96 -0.3 6
-- Maclin, Desmond Unattached X22.60 -0.3 1
-- Morgan, Demetrius Unattached X23.08 -1.8 2
-- Fletcher, Kistler Unattached X23.13 -1.8 2
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Pietsch, Daniel FR Emory 49.50 1 10
2 Faison, James FR Mobile 49.70 1 8
3 LaBarbera, Nick FR Nazareth 50.31 1 6
4 Williams, Isaiah FR Mobile 50.32 1 5
5 Lewis, Alton JR Emmanuel (Ga 50.72 1 4
6 Sneiderwine, Zach FR Marian (Ind. 50.78 3 3
7 Stephenson, Caleb FR Anderson (S. 50.89 2 2
8 Miles, Christopher FR Columbus St. 50.96 1 1
9 Williams, Eric FR Clayton Stat 51.01 3
10 Folk, Andrew SO Gru Augusta 51.18 3
11 Peterson, Greg SR Wis.-Eau Cla 51.22 3
12 Clayton, Noah SO Taylor 51.43 5
13 Fennell, Xavier FR Gru Augusta 51.59 2
14 Chapman, Alan SO Columbus St. 51.65 3
15 McIsaac, Ian SO Emory 51.70 5
16 Gerelus, Carlson FR Mobile 51.84 2
17 Haluska, Sam FR Wis.-Eau Cla 51.88 5
18 Clark, Kenneth FR Clayton Stat 51.88 1
19 White, Ryan JR Gru Augusta 51.90 3
20 Ayers, Curtis SR Emmanuel (Ga 52.02 4
21 Bryant, James FR Marian (Ind. 52.08 5
22 Hudson, Domonic FR Rust 52.56 6
23 Williams, Rommie SO Tuskegee 52.79 3
24 Lamb, Zach FR Emory 52.88 4
25 Couch, Davis FR U. of the So 53.06 5
26 Taylor, Tony FR Methodist 53.37 5
27 Sippie, Tom JR Nazareth 53.55 4
28 Smith, Mekal JR Tuskegee 53.78 4
29 Danielson, Jared SR Wis.-Eau Cla 53.88 5
30 Riden, Maurice SR Emmanuel (Ga 53.91 6
31 Wright, Connor JR Birmingham-S 55.25 4
32 DuBose, Will SO U. of the So 55.63 6
33 Gallagher, John NA Grinnell 57.16 6
34 franklin, Caleb FR Rust 57.38 6
-- Romeo, Jamal Unattached X52.91 3
-- Patty, Tazz Unattached X54.25 4
Men 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Salis, Rafael SO Clayton Stat 1:57.16 1 10
2 Viveiros, Matthew FR Bethel (Tenn 1:58.08 1 8
3 Delaney, Kevin SR Emory 1:58.18 1 6
4 Sanders, Reginald Physique 1:58.40 1 5
5 Lamb, Heath SR Columbus St. 1:58.64 1 4
6 Briggs, Luke JR Marian (Ind. 1:59.34 1 3
7 Shelton, Kyle SO Taylor 1:59.38 1 2
8 Visi-Clark, Joshua JR Anderson (S. 1:59.58 1 1
9 Lafleur, Marcus SO Clayton Stat 2:00.60 2
10 Ball, Chandler FR Marian (Ind. 2:01.48 2
11 Santa Maria, Jordan FR Mobile 2:02.16 2
12 Rodman, David SO Taylor 2:02.26 2
13 Hill, Alec JR U. of the So 2:02.63 2
14 Hemingway, Andrew JR Emory 2:03.35 2
15 Sheffel, Tyler FR Columbus St. 2:03.75 2
16 Reed, Jared JR Taylor 2:04.14 2
17 Willis, Jamal SO Oglethorpe 2:04.15 3
18 McCoy, Mitch FR Marian (Ind. 2:04.17 3
19 Wilhelm, Robert FR Emory 2:04.51 2
20 Battaglia, Matt SO Nazareth 2:04.60 1
21 Alexander, Ethan SR Emmanuel (Ga 2:04.90 2
22 Whitehead, Cordaryl JR Columbus St. 2:05.35 1
23 Hickom, Troy SO Clayton Stat 2:05.61 3
24 Kaufmann, Eliot FR Covenant 2:05.99 3
25 Tippins, Matthew JR Gc&Su 2:06.31 3
26 Lepik, Bradford JR U. of the So 2:07.97 3
27 Brown, Paul SR Methodist 2:08.18 3
28 Higgins, Frederick FR Tuskegee 2:10.01 4
29 Turner, Trevor SR Gc&Su 2:10.17 3
30 Thompson, Josh FR Gru Augusta 2:10.60 3
31 Griffith, Evan JR Grinnell 2:10.99 3
32 Dearaway, Martin FR Nazareth 2:11.06 3
33 Litle, Greg FR Emory 2:11.35 3
34 Glaze, Tevin JR Emmanuel (Ga 2:11.40 3
35 Burden, Eddie SR Emmanuel (Ga 2:12.60 4
36 Weaks, John FR Covenant 2:13.34 4
37 Jetmundsen, Taylor JR U. of the So 2:13.69 4
38 Clark, Jamel FR Mobile 2:14.77 4
39 Jantomaso, Justin SO Covenant 2:17.90 4
-- Musiowski, Michael Unattached X2:06.88 2
-- Kraus, Kyle Unattached X2:26.78 4
Men 1500 Meter Run Seeded
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Murphy, Grant SO Emory 3:58.21 1 10
2 Lamb, Heath SR Columbus St. 4:00.26 1 8
3 Taylor, Douglas SR Marian (Ind. 4:02.54 1 6
4 Ball, Chandler FR Marian (Ind. 4:04.04 1 5
5 Martin, Presley FR Marian (Ind. 4:04.08 1 4
6 Flowers, Jordan FR Emory 4:04.49 1 3
7 Hendricks, Ben JR Marian (Ind. 4:07.23 2 2
8 Whitehead, Cordaryl JR Columbus St. 4:08.43 1 1
9 Schlessinger, Jake SO Emory 4:10.03 2
10 Brown, Max FR Emory 4:10.34 1
11 Orender, Clayton SO Taylor 4:11.99 2
12 Traynelis, Josh JR Emory 4:12.32 2
13 Lafleur, Marcus SO Clayton Stat 4:14.19 2
14 Kolacia, Nate SO Grinnell 4:14.38 1
15 Kaufmann, Eliot FR Covenant 4:16.06 3
16 Hickom, Troy SO Clayton Stat 4:16.18 2
17 Reeves, Nathan SR Columbus St. 4:17.65 2
18 McOmber, Timothy SO Birmingham-S 4:17.79 2
19 Anderson, Kevin SO Grinnell 4:18.50 4
20 Higgins, Frederick FR Tuskegee 4:18.55 4
21 Slavik, James FR Columbus St. 4:18.56 2
22 Emerson, Amiel JR U. of the So 4:18.58 2
23 Hilley, Tucker SR Emmanuel (Ga 4:18.59 3
24 Jorgensen, Blake ATC 4:18.68 2
25 Battaglia, Matt SO Nazareth 4:18.99 3
26 Cohen, Sam SO Emory 4:19.17 3
27 Ayala, Leonel SR Emmanuel (Ga 4:20.46 1
28 Santa Maria, Jordan FR Mobile 4:20.64 3
29 Turner, Trevor SR Gc&Su 4:20.81 3
30 Tanner, Rashaun SR Emmanuel (Ga 4:21.44 2
31 Patrick, Jesse SO Anderson (S. 4:21.92 4
32 Vahle, Josh SO Taylor 4:22.37 3
33 Witt, Kevin FR Nazareth 4:24.95 3
34 Thompson, Josh FR Gru Augusta 4:24.95 3
35 Brooks, Dejon ATC 4:26.55 2
36 Warrick, Michael SR Gc&Su 4:26.72 4
37 Sly, Sam SO Taylor 4:28.99 3
38 Brown, Paul SR Methodist 4:37.36 4
39 Quinn, Colby FR Mobile 4:41.33 4
40 Anderson, Doug SR Grinnell 4:45.11 4
41 Davis-Johnson, Collin JR Grinnell 4:45.40 4
42 Jantomaso, Justin SO Covenant 4:49.18 4
43 Hoover, Eric SO Anderson (S. 4:56.80 4
44 Strange, Trevon JR Tuskegee 5:01.89 4
45 Mauer, Colin FR Oglethorpe 5:05.92 4
46 Dixon, David FR Tuskegee 5:27.76 4
-- Kraus, Kyle Unattached X4:58.47 4
Men 1500 Meter Run UnSeeded
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hendricks, Ben JR Marian (Ind. 4:07.23 1
2 Schlessinger, Jake SO Emory 4:10.03 1
3 Orender, Clayton SO Taylor 4:11.99 1
4 Traynelis, Josh JR Emory 4:12.32 1
5 Lafleur, Marcus SO Clayton Stat 4:14.19 1
6 Kaufmann, Eliot FR Covenant 4:16.06 2
7 Hickom, Troy SO Clayton Stat 4:16.18 1
8 Reeves, Nathan SR Columbus St. 4:17.65 1
9 McOmber, Timothy SO Birmingham-S 4:17.79 1
10 Anderson, Kevin SO Grinnell 4:18.50 3
11 Higgins, Frederick FR Tuskegee 4:18.55 3
12 Slavik, James FR Columbus St. 4:18.56 1
13 Emerson, Amiel JR U. of the So 4:18.58 1
14 Hilley, Tucker SR Emmanuel (Ga 4:18.59 2
15 Jorgensen, Blake ATC 4:18.68 1
16 Battaglia, Matt SO Nazareth 4:18.99 2
17 Cohen, Sam SO Emory 4:19.17 2
18 Santa Maria, Jordan FR Mobile 4:20.64 2
19 Turner, Trevor SR Gc&Su 4:20.81 2
20 Tanner, Rashaun SR Emmanuel (Ga 4:21.44 1
21 Patrick, Jesse SO Anderson (S. 4:21.92 3
22 Vahle, Josh SO Taylor 4:22.37 2
23 Witt, Kevin FR Nazareth 4:24.95 2
24 Thompson, Josh FR Gru Augusta 4:24.95 2
25 Brooks, Dejon ATC 4:26.55 1
26 Warrick, Michael SR Gc&Su 4:26.72 3
27 Sly, Sam SO Taylor 4:28.99 2
28 Brown, Paul SR Methodist 4:37.36 3
29 Quinn, Colby FR Mobile 4:41.33 3
30 Anderson, Doug SR Grinnell 4:45.11 3
31 Davis-Johnson, Collin JR Grinnell 4:45.40 3
32 Jantomaso, Justin SO Covenant 4:49.18 3
33 Hoover, Eric SO Anderson (S. 4:56.80 3
34 Strange, Trevon JR Tuskegee 5:01.89 3
35 Mauer, Colin FR Oglethorpe 5:05.92 3
36 Dixon, David FR Tuskegee 5:27.76 3
-- Kraus, Kyle Unattached X4:58.47 3
Men 5000 Meter Run Seeded
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hall, Matt SO Taylor 14:52.96 1 10
2 Sullivan, Shane FR Emory 14:56.24 1 8
3 McFall, Ryan JR Columbus St. 15:09.29 1 6
4 Marley, David ATC 15:13.58 1 5
5 Sisario, Michael SO Emory 15:23.36 3 4
6 Hazel, Mason FR Anderson (S. 15:23.95 1 3
7 Coffed, Dougie ATC 15:26.46 1 2
8 McBane, Michael SO Emory 15:32.12 3 1
9 Roberts, Christopher SO Birmingham-S 15:33.17 1
10 Smalley, D'Andre JR Emmanuel (Ga 15:36.09 1
11 Cho, Stephen SO Taylor 15:37.07 1
12 Warner, Zach SR Taylor 15:39.87 1
13 Cooke, Tyler SR Emory 15:40.37 1
14 Tanner, Rashaun SR Emmanuel (Ga 15:41.66 3
15 McLean, Anthony SO Grinnell 15:42.71 1
16 Taylor, Jonathan SO Taylor 15:43.86 1
17 Haas, Isaak SO Marian (Ind. 15:45.15 3
18 Ashmead, Nicholas FR Mercer 15:51.97 3
19 Hilley, Tucker SR Emmanuel (Ga 15:54.72 3
20 Hunt, Austin SO Emory 16:02.66 1
21 Pirtle, Cale SO Clayton Stat 16:04.70 3
22 Guttery, Boyd SR Gru Augusta 16:05.55 3
23 Boerma, Ben SO Anderson (S. 16:07.53 3
24 Ayala, Leonel SR Emmanuel (Ga 16:10.20 1
25 Peifer, Justin FR Birmingham-S 16:13.82 3
26 Cromer, Brandon SO Emory 16:17.19 3
27 Mason, Jarett SO Birmingham-S 16:30.33 3
28 Kennedy, Ned SO Anderson (S. 16:33.41 3
29 Sullivan, Lucas FR Marian (Ind. 16:36.38 2
30 Whitis, Matthew ATC 16:42.68 2
31 Slavik, James FR Columbus St. 16:48.49 3
32 Brannen, Mark FR Mercer 16:50.22 2
33 Legrone, Owen FR U. of the So 16:58.81 2
34 Burch, Michael SO Anderson (S. 17:01.97 2
35 Porter, Ross FR Mercer 17:04.36 2
36 Bass, Stewart NA Grinnell 17:04.57 2
37 Guillory, Alex SO Mobile 17:12.05 2
38 Veith, Connor FR Mercer 17:12.95 2
39 Quinn, Colby FR Mobile 17:14.14 2
40 Weaks, John FR Covenant 17:21.29 2
41 Leung, Winston FR Emory 17:39.53 2
42 Cervantes, Norman JR Clayton Stat 17:39.75 2
43 Mulligan, Connor SO Grinnell 17:42.62 2
44 Cronin, Terry SR U. of the So 18:10.10 3
45 Moore, Phil SO Covenant 18:31.24 2
46 Strange, Trevon JR Tuskegee 18:38.46 2
47 Thompson, Timothy FR Columbus St. 18:40.45 2
48 Mauer, Colin FR Oglethorpe 18:47.40 2
49 Atchison, Zach FR Covenant 18:51.33 2
50 Gardner, Eliot SR Covenant 19:03.24 2
51 Steed, Adam FR U. of the So 20:09.05 2
52 Dixon, David FR Tuskegee 20:51.82 2
Men 5000 Meter Run B-Section
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sisario, Michael SO Emory 15:23.36
2 McBane, Michael SO Emory 15:32.12
3 Tanner, Rashaun SR Emmanuel (Ga 15:41.66
4 Haas, Isaak SO Marian (Ind. 15:45.15
5 Ashmead, Nicholas FR Mercer 15:51.97
6 Hilley, Tucker SR Emmanuel (Ga 15:54.72
7 Pirtle, Cale SO Clayton Stat 16:04.70
8 Guttery, Boyd SR Gru Augusta 16:05.55
9 Boerma, Ben SO Anderson (S. 16:07.53
10 Peifer, Justin FR Birmingham-S 16:13.82
11 Cromer, Brandon SO Emory 16:17.19
12 Mason, Jarett SO Birmingham-S 16:30.33
13 Kennedy, Ned SO Anderson (S. 16:33.41
14 Slavik, James FR Columbus St. 16:48.49
15 Cronin, Terry SR U. of the So 18:10.10
Men 5000 Meter Run C-Section
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan, Lucas FR Marian (Ind. 16:36.38
2 Whitis, Matthew ATC 16:42.68
3 Brannen, Mark FR Mercer 16:50.22
4 Legrone, Owen FR U. of the So 16:58.81
5 Burch, Michael SO Anderson (S. 17:01.97
6 Porter, Ross FR Mercer 17:04.36
7 Bass, Stewart NA Grinnell 17:04.57
8 Guillory, Alex SO Mobile 17:12.05
9 Veith, Connor FR Mercer 17:12.95
10 Quinn, Colby FR Mobile 17:14.14
11 Weaks, John FR Covenant 17:21.29
12 Leung, Winston FR Emory 17:39.53
13 Cervantes, Norman JR Clayton Stat 17:39.75
14 Mulligan, Connor SO Grinnell 17:42.62
15 Moore, Phil SO Covenant 18:31.24
16 Strange, Trevon JR Tuskegee 18:38.46
17 Thompson, Timothy FR Columbus St. 18:40.45
18 Mauer, Colin FR Oglethorpe 18:47.40
19 Atchison, Zach FR Covenant 18:51.33
20 Gardner, Eliot SR Covenant 19:03.24
21 Steed, Adam FR U. of the So 20:09.05
22 Dixon, David FR Tuskegee 20:51.82
Men 10000 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Marley, David ATC 32:00.93 10
2 Haas, Isaak SO Marian (Ind. 32:55.22 8
3 Evans, Ethan JR Taylor 33:08.67 6
4 Ryden, James SR Gc&Su 33:19.20 5
5 Scott, Aaron SO Taylor 33:44.48 4
6 Crull, Aaron SO Taylor 33:57.96 3
7 Stuckey, Ben SO Taylor 34:13.69 2
8 McNeil, Paul JR Gc&Su 34:15.33 1
9 Stockton, Logan SO U. of the So 34:16.68
10 Sutton, Matthew JR Gc&Su 34:32.75
11 Sullivan, Lucas FR Marian (Ind. 34:46.92
12 Gonzalez, Nathan FR Marian (Ind. 35:48.12
13 Pirtle, Cale SO Clayton Stat 35:55.41
14 Santos, Daniel FR Marian (Ind. 36:07.04
15 Rosbury, Ryan SR Emmanuel (Ga 36:41.32
16 Redden, Jourdan SO U. of the So 37:32.85
17 Dixon, David FR Tuskegee 44:31.86
-- Kemmerer, Jesse SR Emmanuel (Ga DNF
-- Strange, Trevon JR Tuskegee DNF
Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Peterson, Greg SR Wis.-Eau Cla 15.29Q 0.4 1
2 Minniear, Gage JR Taylor 15.42Q 0.9 3
3 Smith, Darvelle FR Tuskegee 15.94Q 3.3 2
4 Rogin, Benjamin FR Emory 15.32q 0.4 1
5 Shupperd, Jeremy SO Marian (Ind. 15.69q 0.9 3
6 Rabushka, Adam JR Emory 16.14q 0.9 3
7 Coxwell, Taylor SO Gru Augusta 16.37q 3.3 2
8 Hall, Marque-Anthony FR Mobile 16.42q 0.4 1
9 Brooks-Carter, Jaylen FR Birmingham-S 17.09 0.4 1
10 Clark, Jamel FR Mobile 17.22 3.3 2
11 Shorter, Jonathan SO Anderson (S. 18.54 3.3 2
12 Fite, Travis JR Columbus St. 20.61 0.4 1
-- Williams, Kaleep SR Tuskegee FS 3.3 2
-- Veras, Nic SO Wis.-Eau Cla DNF 0.9 3
Men 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Smith, Darvelle FR Tuskegee 14.97 3.2 10
2 Rogin, Benjamin FR Emory 15.20 3.2 8
3 Peterson, Greg SR Wis.-Eau Cla 15.30 3.2 6
4 Coxwell, Taylor SO Gru Augusta 15.50 3.2 5
5 Hall, Marque-Anthony FR Mobile 16.02 3.2 4
6 Minniear, Gage JR Taylor 16.89 3.2 3
7 Shupperd, Jeremy SO Marian (Ind. 21.47 3.2 2
Men 400 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Rabushka, Adam JR Emory 54.49 1 10
2 Wilchcombe, Brandan SO Taylor 55.63 1 8
3 Rogin, Benjamin FR Emory 55.77 1 6
4 Clayton, Noah SO Taylor 56.14 2 5
5 Willis, Malik SO Oglethorpe 56.66 1 4
6 Minniear, Gage JR Taylor 56.91 1 3
7 Harrison, Justin SO Gru Augusta 57.53 2 2
8 Coxwell, Taylor SO Gru Augusta 57.92 3 1
9 Shupperd, Jeremy SO Marian (Ind. 58.22 2
10 Taylor, Tony FR Methodist 58.33 4
11 Mortimer-Green, Geovonne JR Clayton Stat 58.78 3
12 Street, River FR Bethel (Tenn 59.07 2
13 Shorter, Jonathan SO Anderson (S. 59.21 2
14 Farrow, Austin JR Emmanuel (Ga 59.70 2
15 Cox, Rakeo SO Bethel (Tenn 1:00.67 1
16 Davis, Maurice FR Mobile 1:00.72 2
17 Hall, Marque-Anthony FR Mobile 1:02.16 1
18 Gallagher, John NA Grinnell 1:02.38 2
19 Williams, Rommie SO Tuskegee 1:02.83 4
20 Parham, Trenton FR Columbus St. 1:03.37 3
21 Wright, Connor JR Birmingham-S 1:04.52 3
22 Patton, Joshua SR Birmingham-S 1:04.99 4
23 Fite, Travis JR Columbus St. 1:05.16 3
24 Hernandez, Luis JR Grinnell 1:08.85 3
Men 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mees, Lukas JR Emory 9:28.00 10
2 Hendricks, Ben JR Marian (Ind. 9:41.04 8
3 Smalley, D'Andre JR Emmanuel (Ga 9:55.67 6
4 McOmber, Timothy SO Birmingham-S 9:56.88 5
5 Beamish, Joseph SO Taylor 10:02.00 4
6 Reeves, Jacob SR Bethel (Tenn 10:07.65 3
7 Witt, Kevin FR Nazareth 10:22.45 2
8 King, Scott JR Taylor 10:24.95 1
9 Patrick, Jesse SO Anderson (S. 10:27.91
10 Aldridge, Adam SR Gru Augusta 10:46.97
11 Massot, Graham SO Covenant 10:53.85
12 Delozier, Landon SO Mobile 11:59.26
-- Mallchok, Cody SO Columbus St. DNF
Men 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Marian (Ind.) 'A' 41.70 1 10
1) Purham, Tyree JR 2) Clark, Jaron FR
3) Gardner, Marcellion FR 4) Akinyosoye, Sogo SO
2 Columbus St. 'A' 42.17 1 8
1) Matthews, Xavier SO 2) Tolbert, Jalen SO
3) Ferrell, Norbert JR 4) Benjamin, Zachary SO
3 Clayton State 'A' 42.67 1 6
1) Waldron, Jaleel JR 2) Watson, Adarion SO
3) Clark, Kenneth FR 4) Mortimer-Green, Geovonne JR
4 Anderson (S.C.) 'A' 42.79 1 5
1) Robinson, T.J. FR 2) Stephenson, Caleb FR
3) Siegwald, Joseph FR 4) Burton, Christopher FR
5 Emory 'A' 42.88 1 4
1) Greenfield, Phillip FR 2) Hoberman, Max JR
3) Koh, Spencer JR 4) Rosenberg, Zachary SR
6 Gru Augusta 'A' 43.11 1 3
1) Harrison, Justin SO 2) Eckles, Allen SO
3) White, Ryan JR 4) Collier, Christian SR
7 Tuskegee 'A' 43.64 1 2
1) Reece, Desmond FR 2) Williams, Kaleep SR
3) Gaines, Devozea FR 4) Lowe, Hoderick SO
8 Mobile 'A' 43.73 1 1
1) Hall, Marque-Anthony FR 2) Marshall, Michael FR
3) Gerelus, Carlson FR 4) Axle, James FR
9 Marian (Ind.) 'B' 43.77 2
1) Goodin, Bryan SO 2) Sneiderwine, Zach FR
3) Bryant, James FR 4) Owens, Sean FR
10 Emmanuel (Ga.) 'A' 43.95 3
1) Ayers, Curtis SR 2) Lewis, Alton JR
3) Farrow, Austin JR 4) Yearby, Xavien JR
11 Rust 'A' 44.08 3
1) Waits, Ladarius JR 2) Hudson, Domonic FR
3) Lowe, Odarius JR 4) Brown, Anfernee SR
12 Tuskegee 'B' 44.19 2
1) Philpot, Robert SO 2) Williams, Rommie SO
3) Hawkins, Travis JR 4) Smith, Mekal JR
13 U. of the South 'A' 44.73 2
1) Brown, Cortez JR 2) Anderson, Ky-Edward FR
3) Jones, Quentin SR 4) Murphy, Kirk SO
14 Oglethorpe 'A' 45.40 3
1) Willis, Jamal SO 2) Willis, Malik SO
3) oni, geoff FR 4) bush, justin FR
15 Rust 'B' 46.32 3
1) Clay, Allan SO 2) coleman, brian FR
3) Lewis, Cordarius JR 4) Jenkins, Reginald SR
-- Taylor 'A' DQ 3
1) Christie, Kentwood SO 2) Romer, Leslie SO
3) Minniear, Gage JR 4) Wilchcombe, Brandan SO
Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Columbus St. 'A' 3:19.90 1 10
1) Benjamin, Zachary SO 2) Miles, Christopher FR
3) Ferrell, Norbert JR 4) Tolbert, Jalen SO
2 Marian (Ind.) 'A' 3:21.84 1 8
1) Clark, Jaron FR 2) Akinyosoye, Sogo SO
3) Purham, Tyree JR 4) Sneiderwine, Zach FR
3 Mobile 'A' 3:24.91 1 6
1) Gerelus, Carlson FR 2) Williams, Isaiah FR
3) Louissaint, George FR 4) Faison, James FR
4 Taylor 'A' 3:27.55 1 5
1) Shelton, Kyle SO 2) Wilchcombe, Brandan SO
3) Van Niekerk, Schalk SO 4) Romer, Leslie SO
5 Clayton State 'A' 3:29.39 1 4
1) Clark, Kenneth FR 2) Salis, Rafael SO
3) Williams, Eric FR 4) Mortimer-Green, Geovonne JR
6 Gru Augusta 'A' 3:29.54 1 3
1) White, Ryan JR 2) Fennell, Xavier FR
3) Folk, Andrew SO 4) Eckles, Allen SO
7 Marian (Ind.) 'B' 3:29.58 2 2
1) Bryant, James FR 2) Briggs, Luke JR
3) Owens, Sean FR 4) Gardner, Marcellion FR
8 Emory 'A' 3:29.60 1 1
1) Rosenberg, Zachary SR 2) Rabushka, Adam JR
3) Koh, Spencer JR 4) Pietsch, Daniel FR
9 Columbus St. 'B' 3:31.32 2
1) Matthews, Xavier SO 2) Chapman, Alan SO
3) Lamb, Heath SR 4) Whitehead, Cordaryl JR
10 Tuskegee 'C' 3:31.70 3
1) Hawkins, Travis JR 2) Lowe, Hoderick SO
3) Williams, Kaleep SR 4) Reece, Desmond FR
11 U. of the South 'A' 3:33.33 3
1) Couch, Davis FR 2) DuBose, Will SO
3) Lepik, Bradford JR 4) Emerson, Amiel JR
12 Marian (Ind.) 'C' 3:37.73 2
1) Ball, Chandler FR 2) McCoy, Mitch FR
3) Martin, Presley FR 4) Naylor-Cook, Jackson SO
13 Emmanuel (Ga.) 'A' 3:43.57 2
1) Ayers, Curtis SR 2) Burden, Eddie SR
3) Stewart, Phillip SR 4) Riden, Maurice SR
14 Oglethorpe 'A' 3:46.91 2
1) Willis, Jamal SO 2) Willis, Malik SO
3) oni, geoff FR 4) bush, justin FR
15 U. of the South 'B' 3:57.79 3
1) Anderson, Ky-Edward FR 2) Thomas, William SO
3) Jetmundsen, Taylor JR 4) Jones, Quentin SR
Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Emory 'A' 7:56.34 10
1) Murphy, Grant SO 2) Flowers, Jordan FR
3) Delaney, Kevin SR 4) Brown, Max FR
2 Emory 'B' 8:01.47 8
3 Marian (Ind.) 'A' 8:01.68 6
1) Ball, Chandler FR 2) Martin, Presley FR
3) Taylor, Douglas SR 4) Briggs, Luke JR
4 Columbus St. 'A' 8:11.14 5
1) Lamb, Heath SR 2) Whitehead, Cordaryl JR
3) Sheffel, Tyler FR 4) Miles, Christopher FR
5 Mobile 'A' 8:30.95 4
1) Williams, Isaiah FR 2) Santa Maria, Jordan FR
3) Clark, Jamel FR 4) Guillory, Alex SO
6 U. of the South 'A' 8:32.40 3
1) Emerson, Amiel JR 2) Hill, Alec JR
3) Lepik, Bradford JR 4) Jetmundsen, Taylor JR
Men High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Axle, James FR Mobile 1.95m 6-04.75 10
2 Rand, Sean-Michael FR Gru Augusta J1.95m 6-04.75 8
3 Payton, Tayvion FR Mobile 1.90m 6-02.75 6
4 Clonce, Logan FR Marian (Ind. 1.85m 6-00.75 4.50
4 Carter, Amari SO Tuskegee 1.85m 6-00.75 4.50
6 Greathouse, Scott SR Emory J1.85m 6-00.75 3
7 Fishback, Tyler FR U. of the So 1.80m 5-10.75 1.50
7 Lillie, Zachariah JR Emmanuel (Ga 1.80m 5-10.75 1.50
9 Wright, Jordan JR Marian (Ind. J1.80m 5-10.75
10 Belmontes, Emil FR Marian (Ind. J1.80m 5-10.75
11 Burton, Christopher FR Anderson (S. 1.70m 5-07.00
11 Osbourne, Dametris SR Emory 1.70m 5-07.00
12 Brooks-Carter, Jaylen FR Birmingham-S J1.70m 5-07.00
-- Lewis, Scott SO Birmingham-S NH
-- Omoregbe, Andrew FR Clayton Stat NH
-- oni, geoff FR Oglethorpe NH
Men Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Koh, Spencer JR Emory 4.21m 13-09.75 10
2 Campbell, David FR Birmingham-S 3.91m 12-10.00 8
3 Hernandez, Luis JR Grinnell 3.55m 11-07.75 6
4 Mennel, Louis SR Emory J3.55m 11-07.75 5
5 Walters, Thomas SR U. of the So 3.38m 11-01.00 4
6 Hutner, Daniel SO Emory J3.38m 11-01.00 3
-- Ricketts, Justice SO Emmanuel (Ga NH
-- Lozano, Joseph SO Gru Augusta NH
-- Wright, Jordan JR Marian (Ind. NH
-- Brooks, Jordan Unattached X4.21m 13-09.75
Men Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Marshall, Michael FR Mobile 6.77m 0.7 22-02.50 10
2 Gardner, Marcellion FR Marian (Ind. 6.68m -1.1 21-11.00 8
3 Davis, Maurice FR Mobile 6.57m 0.3 21-06.75 6
4 Clonce, Logan FR Marian (Ind. 6.54m NWI 21-05.50 5
5 Matthews, Xavier SO Columbus St. 6.53m +0.0 21-05.25 4
6 Reece, Desmond FR Tuskegee 6.44m -1.3 21-01.50 3
7 Green, Blakelynn SR Marian (Ind. 6.37m 0.1 20-10.75 2
8 Lewis, Scott SO Birmingham-S 6.36m 1.0 20-10.50 1
9 Louissaint, George FR Mobile 6.31m -0.2 20-08.50
10 Rand, Sean-Michael FR Gru Augusta 6.30m 0.4 20-08.00
11 Collier, Christian SR Gru Augusta 6.23m 3.0 20-05.25
12 Mason, Karmon FR Clayton Stat 6.18m 1.0 20-03.50
13 Coleman, Gregory JR Tuskegee 6.17m 1.1 20-03.00
13 Hoberman, Max JR Emory 6.17m 0.3 20-03.00
15 coleman, brian FR Rust 6.06m -0.2 19-10.75
16 Gayle, Khiary JR Nazareth 6.04m 2.8 19-09.75
17 Tolbert, Jalen SO Columbus St. 5.94m -0.4 19-06.00
18 McGee, Maurice SR Tuskegee 5.90m -0.8 19-04.25
19 oni, geoff FR Oglethorpe 5.89m 0.4 19-04.00
20 Willis, Malik SO Oglethorpe 5.84m -0.5 19-02.00
21 Parham, Trenton FR Columbus St. 5.81m -0.1 19-00.75
22 Veator, Kyle SO Emory 5.79m 0.8 19-00.00
23 Fishback, Tyler FR U. of the So 5.76m 0.9 18-10.75
24 Hu, Charlie FR Emory 5.73m -1.5 18-09.75
25 Tuominen, Aleksi JR Clayton Stat 5.70m -0.8 18-08.50
26 Brooks-Carter, Jaylen FR Birmingham-S 5.62m -0.9 18-05.25
27 Mose, Jibreel JR Birmingham-S 5.54m 2.0 18-02.25
28 Gazibara, Nikola JR Clayton Stat 5.47m -0.7 17-11.50
28 Siegwald, Joseph FR Anderson (S. 5.47m -0.9 17-11.50
28 Estey, Trayvon SO Taylor 5.47m -0.7 17-11.50
31 Minniear, Gage JR Taylor 5.25m -1.7 17-02.75
32 Jenkins, Reginald SR Rust 4.83m +0.0 15-10.25
Men Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Hoberman, Max JR Emory 13.45m -0.1 44-01.50 10
2 Louissaint, George FR Mobile 13.43m -1.0 44-00.75 8
3 Collier, Christian SR Gru Augusta 13.36m 0.4 43-10.00 6
4 Gayle, Khiary JR Nazareth 13.24m +0.0 43-05.25 5
5 Clonce, Logan FR Marian (Ind. 12.88m 0.9 42-03.25 4
6 Reece, Desmond FR Tuskegee 12.86m 1.9 42-02.25 3
7 Davis, Maurice FR Mobile 12.80m -0.5 42-00.00 2
8 Green, Blakelynn SR Marian (Ind. 12.78m NWI 41-11.25 1
9 Mason, Karmon FR Clayton Stat 12.74m 0.2 41-09.75
10 Coleman, Gregory JR Tuskegee 12.63m -0.1 41-05.25
11 Hu, Charlie FR Emory 12.37m -1.1 40-07.00
12 Belmontes, Emil FR Marian (Ind. 12.31m 1.3 40-04.75
13 Brooks-Carter, Jaylen FR Birmingham-S 11.79m -0.2 38-08.25
14 Payton, Tayvion FR Mobile 11.69m -0.9 38-04.25
15 Tolbert, Jalen SO Columbus St. 11.52m 0.3 37-09.50
16 Mose, Jibreel JR Birmingham-S 11.38m -0.8 37-04.00
-- McGee, Maurice SR Tuskegee FOUL
-- Patton, Joshua SR Birmingham-S FOUL
-- Vaughn, Ben JR Grinnell FOUL
-- Siegwald, Joseph FR Anderson (S. FOUL
Men Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Steen, Roger SR Wis.-Eau Cla 17.29m 56-08.75 10
2 Jensen, Jordan JR Wis.-Eau Cla 14.67m 48-01.75 8
3 Schertzer, Adam JR Marian (Ind. 14.14m 46-04.75 6
4 Bennett, Aaron SR Tuskegee 13.86m 45-05.75 5
5 Higgins, Kenny JR Taylor 13.74m 45-01.00 4
6 Vuolo, Brandon JR Nazareth 13.55m 44-05.50 3
7 Snow, Michael SO Birmingham-S 13.52m 44-04.25 2
8 Seigel, Jack JR Emory 12.89m 42-03.50 1
9 Smith, Brad FR Methodist 12.63m 41-05.25
10 Green, Cantrell JR Marian (Ind. 12.48m 40-11.50
11 Long, Quintin JR Emmanuel (Ga 12.44m 40-09.75
12 Talley, Nicholas SO Methodist 12.16m 39-10.75
13 Bennett, Javon SR Tuskegee 11.96m 39-03.00
14 Scott, Lonnie JR U. of the So 11.59m 38-00.25
15 Brooks-Davis, Elijah FR U. of the So 11.48m 37-08.00
16 Dantona, Harry SO Taylor 11.38m 37-04.00
17 Goodman, Cole SR Marian (Ind. 10.66m 34-11.75
18 Williams, Jay SO Birmingham-S 10.61m 34-09.75
19 Clark, Jorey JR Columbus St. 10.52m 34-06.25
20 Berry, Walker FR Mobile 10.01m 32-10.25
21 Langston, Daniel SO Gru Augusta 9.39m 30-09.75
22 Wells, Eric SO Mobile 9.34m 30-07.75
23 Fite, Travis JR Columbus St. 9.06m 29-08.75
24 Logan, Dennis FR Mobile 8.90m 29-02.50
25 Brantley, Quenton JR Columbus St. 8.36m 27-05.25
26 wyche, devante FR Oglethorpe 7.15m 23-05.50
27 Mai, Kendrick SO U. of the So 6.70m 21-11.75
-- Garduno, Francisco SO Methodist FOUL
-- Coggins, Turner Unattached X12.30m 40-04.25
Men Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Kotze, Jan-Louw JR South Alabam 53.25m 174-08 10
2 Smith, Brad FR Methodist 46.48m 152-06 8
3 Weinhold, Matt FR South Alabam 45.54m 149-05 6
4 Long, Quintin JR Emmanuel (Ga 45.41m 149-00 5
5 Bennett, Aaron SR Tuskegee 44.39m 145-08 4
6 Steen, Roger SR Wis.-Eau Cla 44.25m 145-02 3
7 Higgins, Kenny JR Taylor 44.14m 144-10 2
8 Johnson, Jared JR Western Caro 43.77m 143-07 1
9 Goodman, Cole SR Marian (Ind. 43.26m 141-11
10 Bassen, James SR Emory 41.54m 136-03
11 Jensen, Jordan JR Wis.-Eau Cla 41.34m 135-07
12 Peretin, Scott SO Western Caro 40.68m 133-05
13 Snow, Michael SO Birmingham-S 40.39m 132-06
14 Brown, Mateius FR Western Caro 40.34m 132-04
15 Seigel, Jack JR Emory 40.29m 132-02
16 Vuolo, Brandon JR Nazareth 39.56m 129-09
17 Schertzer, Adam JR Marian (Ind. 38.04m 124-10
18 Aleruchi, Anthony FR Anderson (S. 37.54m 123-02
19 Green, Cantrell JR Marian (Ind. 36.87m 120-11
20 Rivera, Luis JR Nazareth 35.87m 117-08
21 Hoover, Eric SO Anderson (S. 34.88m 114-05
22 Mulder, Joshua JR Kennesaw Sta 34.20m 112-02
23 Clark, Jorey JR Columbus St. 34.10m 111-10
24 Berry, Walker FR Mobile 32.97m 108-02
25 Yates, Joseph JR Kennesaw Sta 32.00m 105-00
26 Bennett, Javon SR Tuskegee 31.36m 102-11
27 Wells, Eric SO Mobile 30.55m 100-03
28 Abdullah, Bilal JR Kennesaw Sta 28.45m 93-04
29 Talley, Nicholas SO Methodist 27.78m 91-02
30 Coxwell, Taylor SO Gru Augusta 27.58m 90-06
31 Garduno, Francisco SO Methodist 26.61m 87-04
32 Fite, Travis JR Columbus St. 26.32m 86-04
33 Fishback, Tyler FR U. of the So 25.72m 84-04
34 Langston, Daniel SO Gru Augusta 25.25m 82-10
35 Brantley, Quenton JR Columbus St. 24.14m 79-02
-- Danielson, Jared SR Wis.-Eau Cla FOUL
-- Williams, Jay SO Birmingham-S FOUL
-- Logan, Dennis FR Mobile FOUL
-- Dantona, Harry SO Taylor FOUL
-- Coggins, Turner Unattached X38.86m 127-06
Men Hammer Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Sedys, Martynas JR Kennesaw Sta 60.34m 197-11 10
2 Johnson, Jared JR Western Caro 52.27m 171-06 8
3 Rivera, Luis JR Nazareth 51.57m 169-02 6
4 Gaitan, Enrique SR Kennesaw Sta 49.74m 163-02 5
5 Alston, JaVanti SR Bethel (Tenn 48.34m 158-07 4
6 Peretin, Scott SO Western Caro 47.40m 155-06 3
7 Green, Cantrell JR Marian (Ind. 46.37m 152-01 2
8 Goodman, Cole SR Marian (Ind. 46.00m 150-11 1
9 Higgins, Kenny JR Taylor 45.23m 148-05
10 Brown, Mateius FR Western Caro 44.52m 146-01
11 McKune, Daniel FR Kennesaw Sta 44.28m 145-03
12 Dantona, Harry SO Taylor 41.58m 136-05
13 Vuolo, Brandon JR Nazareth 41.36m 135-08
14 Talley, Nicholas SO Methodist 39.42m 129-04
15 Schertzer, Adam JR Marian (Ind. 39.40m 129-03
16 Smith, Brad FR Methodist 36.33m 119-02
17 Bassen, James SR Emory 35.66m 117-00
-- Snow, Michael SO Birmingham-S FOUL
-- Garduno, Francisco SO Methodist FOUL
Men Javelin Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Bassen, James SR Emory 54.42m 178-06 10
2 Koh, Spencer JR Emory 48.88m 160-04 8
3 Cope, Connor SO Marian (Ind. 46.57m 152-09 6
4 Coxwell, Taylor SO Gru Augusta 45.58m 149-06 5
5 Wright, Jordan JR Marian (Ind. 45.13m 148-01 4
6 Mulder, Joshua JR Kennesaw Sta 44.54m 146-01 3
7 Shupperd, Jeremy SO Marian (Ind. 43.77m 143-07 2
8 Yates, Joseph JR Kennesaw Sta 43.50m 142-08 1
9 Bennett, Aaron SR Tuskegee 43.26m 141-11
10 Fite, Travis JR Columbus St. 42.97m 141-00
11 Abdullah, Bilal JR Kennesaw Sta 42.44m 139-03
12 Davis, Ridge SO U. of the So 40.99m 134-06
13 Hoover, Eric SO Anderson (S. 40.61m 133-03
14 DeGraaf, Philip SO Anderson (S. 39.02m 128-00
15 Nevils, Danny SO Mobile 38.31m 125-08
16 Berry, Walker FR Mobile 37.88m 124-03
17 Williams, Jay SO Birmingham-S 34.90m 114-06
18 Bennett, Javon SR Tuskegee 34.87m 114-05
19 Croft, Eric SO Taylor 34.68m 113-09
20 Collier, Christian SR Gru Augusta 33.79m 110-10
21 Langston, Daniel SO Gru Augusta 33.52m 110-00
22 Clark, Jorey JR Columbus St. 30.25m 99-03
23 Brantley, Quenton JR Columbus St. 28.53m 93-07
24 bush, justin FR Oglethorpe 27.90m 91-06
25 wyche, devante FR Oglethorpe 20.94m 68-08
-- Kimura Smith, Joe Unattached X52.58m 172-06
Women - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
1) Taylor 113 2) Emory 112
3) Columbus St. 72.50 4) Nazareth 60
5) Marian (Ind.) 56 6) GRU Augusta 54
7) Clayton State 46.50 8) Anderson (S.C.) 34
9) Georgia State 29 10) Wis.-Eau Claire 28
10) Oglethorpe 28 12) Birmingham-Southern 23
13) Kennesaw State 21 14) Mercer 17
14) St. John's 17 14) Western Carolina 17
17) Mobile 13 18) Bethel (Tenn.) 8
18) Grinnell 8 20) Emmanuel (Ga.) 7
21) North Georgia 6 22) Tuskegee 4
23) Tulane 3 24) GC&SU 1
Men - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
1) Emory 149 2) Marian (Ind.) 128.50
3) Taylor 82 4) Mobile 79
5) Columbus St. 51 6) Tuskegee 44.50
7) GRU Augusta 33 8) Wis.-Eau Claire 27
9) Clayton State 25 10) Nazareth 22
11) Anderson (S.C.) 19 11) Kennesaw State 19
13) Emmanuel (Ga.) 16.50 14) Birmingham-Southern 16
14) South Alabama 16 16) Bethel (Tenn.) 15
17) Western Carolina 12 18) Methodist 10
19) U. of the South 8.50 20) Grinnell 6
20) GC&SU 6 22) Oglethorpe 4
Like·Comment·Share·E-mail·196007 views
|